..::LINKI::..
Ubezpieczenie Olsztyn
Archiwum
Ubezpieczenie Olsztyn
FERRARI 360, F430, 456, 550 i inne  
menu
START
 
Historia
 Modele
 Galeria
 
Księga gości
formuła 1
Terminarz
Lista startowa
Wiadomości
 Galeria
..::MODELE::..

360   F430   456   550   575   599   612   Enzo   FXX
 

FERRARI 599 GTB FIORANO

Model ten został zaprezentowany 28 lutego podczas targów genewskich, jako następca Ferrari 575M/550 Maranello, który został wyprodukowany w rekordowej liczbie ponad 5700 egzemplarzy. Trójczłonowe oznaczenie nowego modelu pochodzi od: pojemności silnika podzielonej przez 10 (599), skrótu Gran Turismo Berlinetta (GTB) oraz od nazwy toru wyścigowego Ferrari w Maranello (Fiorano). Nowatorskie nadwozie zostało tradycyjnie zaprojektowane przez nadwornego projektanta Ferrari, czyli Pininfarine. Celem, który przyświecał projektantom podczas tworzenia nowego modelu, było stworzenie samochodu, który osiągami przewyższałby purystyczne Ferrari F40, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Silnik Ferrari 599 GTB Fiorano Osiągnięto to dzięki zastosowaniu 620-konnego silnika pochodzącego od modelu Enzo Ferrari, a także dzięki wykonaniu całkowicie z aluminium podwozia i nadwozia. Uzyskano dzięki temu doskonały przelicznik masy do mocy wynoszący 2,6 kg/KM, a co za tym idzie doskonałe osiągi: 3,7 s do "setki" i prędkość maksymalną wynoszącą ponad 330 km/h. Dużą uwagę skupiono także na dźwięku wytwarzanym przez silnik, redukując jego mechaniczny odgłos.
  Przy konstrukcji Ferrari 599 GTB Fiorano korzystano z bogatych doświadczeń firmy w Formule 1. Stosowana już we wcześniejszych modelach skrzynia biegów F1, doczekała się kolejnej generacji. Nowy model, zwany F1-Superfast, potrzebuje teraz tylko 100 ms na zmianę biegu. Kolejnym rozwiązaniem zaczerpniętym z bolidów Scuderii jest system F1-Trac. Jest to zaawansowany system kontroli przyczepności i trakcji, Ferrari 599 GTB Fiorano który zawczasu ocenia maksymalną, dostępną w danej chwili przyczepność, a następnie dane te porównuje z dynamicznym modelem pojazdu i dostosowuje moc przekazywaną na koła. W rezultacie samochód doskonale trzyma się drogi i umożliwia prowadzenie z maksymalną prędkością zapewniającą bezpieczeństwo. Nowatorskim rozwiązaniem jest także system zawieszenia zwany SCM (Magnetereologiczna Kontrola Zawieszenia). Działanie systemu polega na zastosowaniu pola magnetycznego do regulacji twardości amortyzatorów. Dzięki temu opony optymalnie trzymają się drogi w każdych warunkach, co pozytywnie wpływa na prowadzenie pojazdu. Ustawienia wszystkich systemów (skrzyni biegów, zawieszenia i kontroli trakcji) można regulować za pomocą dostępnego na kierownicy manettino. Ten znany już z poprzednich modeli przełącznik umożliwia wybór jednego z pięciu Ferrari 599 GTB Fiorano programów zmieniających gruntownie charakter samochodu.
  Projektując nadwozie dużą uwagę poświęcono aerodynamice, poddając samochód długotrwałym testom w tunelu aerodynamicznym. Zastosowanie tylnego dyfuzora i ukształtowanie tylnych słupków w małe spoilery zaowocowało uzyskaniem współczynnika docisku o wartości 0,190 (docisk 160 kg przy prędkości 300 km/h). Piękny kształt nadwozia, z przodem przypominający model 612 Scaglietti i nowatorskim tyłem (zrezygnowano z tradycyjnych podwójnych kloszy lamp tylnych na rzecz pojedynczych świateł LED), cechuje się także doskonałym współczynnikiem oporu powietrza Cd wynoszącym 0,336.
  Wnętrze Ferrari 599 jest kwintesencją samochodu sportowego. Do jego wykończenia użyto wysokogatunkowej skóry, włókien węglowych i aluminium. Do wyposażenia standardowego należą: dwustrefowa klimatyzacja, elektrycznie regulowana Wnętrze Ferrari 599 GTB Fiorano kolumna kierownicy, wyrafinowany system audio, system antywłamaniowy, czujniki zmroku i deszczu. Oprócz tego klient może wybierać spośród szeregu dodatkowych opcji dostępnych w 4 obszarach: Wyścigi i Tor (m.in. hamulce ceramiczne, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa, 20-calowe felgi wyścigowe z niskoprofilowymi oponami), Wygląd zewnętrzny i Kolory, Wnętrze i Materiały (m.in. kierownica z włókien węglowych z diodami LED sygnalizującymi obroty silnika, podobna do tej znanej z modelu Enzo Ferrari) oraz Wyposażenie i Podróż (czujniki parkingowe, zestaw do podłączenia iPod'a, zestaw walizek przygotowanych specjalnie do tego modelu).
Cena Ferrari 599 GTB Fiorano wynosi ok. 200 tys. euro, a pierwsze egzemplarze nowego modelu powinny trafić do klientów latem 2007 roku.

 

 
copyright by Holms