..::LINKI::..
Ubezpieczenie Olsztyn
Archiwum
Ubezpieczenie Olsztyn
FERRARI 360, F430, 456, 550 i inne  
menu
START
 
Historia
 Modele
 Galeria
 
Księga gości
formuła 1
Terminarz
Lista startowa
Wiadomości
 Galeria
..::MODELE::..

360   F430   456   550   575   599   612   Enzo   FXX
 

FERRARI 612 SCAGLIETTI

 5 stycznia 2004 roku podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, zostało zaprezentowane nowe 12-cylindrowe Ferrari, które zastąpiło w ofercie firmy produkowany od 1992 r model 456 GT. Stylistyka nadwozia nowego modelu, który został stworzony w ścisłej Ferrari 612 Scaglietti współpracy z Pininfariną, uosabia dynamizm i elegancję. Elementami charakterystycznymi tego modelu są przetłoczenia na drzwiach, nowy kształt przedniego wlotu powietrza, a także świateł przednich. Nazwa modelu została zaczerpnięta od nazwiska słynnego projektanta, Sergio Scaglietti, który stworzył dla Enzo Ferrari kilka najpiękniejszych pojazdów. Scaglietti nie był człowiekiem, który tworzył swoje wspaniałe projekty za pomocą ołówka i kartki papieru - on tworzył jak rzeźbiarz, formując swoje kształty z aluminium. Dlatego Luca di Montezemolo dedykował ten całkowicie aluminiowy model pamięci wielkiego konstruktora.
Deska rozdzielcza 612 Scaglietti jest perfekcyjnym połączeniem osiągów "pełnokrwistego" Ferrari z komfortowym wnętrzem dla 4 osób. W standardzie otrzymamy piękną, ręcznie robioną, skórzaną tapicerkę, 6 kanałowy system audio firmy Bose, 2-strefową Luksusowe wnętrze dla 4 osób (FOTO: Ferrari) klimatyzację, komputer pokładowy, automatycznie włączane światła przednie i wycieraczki. Imponujące są wymiary samochodu: 4,9/1,96/1,34 m (dł/szer/wys).
612 Scaglietti jest pierwszą 12-cylindrową konstrukcją Ferrari szczycąca się całkowicie aluminiowym podwoziem (na bazie ramy przestrzennej) i nadwoziem, dzięki któremu udało się o 60% polepszyć stosunek wagi do sztywności. Mimo umieszczenia silnika za przednią osią osiągnięto doskonały stosunek wagi: 46% na przód i 54% na tył. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się tak daleko z tyłu i nisko jak to możliwe, znacząco poprawiając osiągi. Serce modelu 612 - silnik V12 (FOTO: Ferrari) Zadbano także o bezpieczeństwo pasażerów, stosując liczne wzmocnienia nadwozia.
Pięknie "opakowany" silnik 65° V12 kryje w sobie 540 KM przy 7250 obr/min. Pozwala on rozpędzić ważące 1840 kg auto do "setki" w 4,2 s, a kres możliwości uzyskuje dopiero po osiągnięciu 315 km/h. Przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem manualnej, 6 biegowej skrzyni biegów lub nowej, elektro-hydraulicznej, automatycznej skrzyni F1A z możliwością ręcznej zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Po raz pierwszy w modelu Ferrari zastosowano system kontroli trakcji (CST).
Cena tego modelu w Europie Zachodniej to 210 tys. euro.
 

 
copyright by Holms